Dětský domov DOMINO

Kalendář

Z diskuze...

Dřívější události

XXI. ročník Turnaje v sálové kopané v Plzni 2015.

XXI.ročník turnaje v sálové kopané dětských domovů s mezinárodní účastí.
 
     Poslední víkend v měsíci březnu / 28. a 29. / roku 2015 byl termínem pro uskutečnění XXI. ročníku turnaje v sálové kopané dětských domovů za účasti družstev z Německa, z Regensburgu a Gery. I při tomto turnaji probíhaly soutěže ve stolním tenise a v šipkách.
     Celý organizační tým pořádajícího dětského domova se maximálně věnoval přípravě a samé organizaci v prostorách haly TJ Lokomotiva Plzeň. Po slavnostním defilé účastnických družstev, vyslechnutí hymny České republiky v podání Miry Bartoše, bývalého klienta DD Domino Plzeň, který je sólistou Divadla J. K. Tyla, byli přivítáni hosté.
     Velké poděkování patří zástupkyním KÚ PK paní Šaškové a Schimmerové, že si našly čas a zavítaly mezi nás. Dětský domov Domino v Plzni je dlouhodobě podporován fotbalovým klubem FC Viktorka. I při letošním zahájení jsme mohli přivítat zástupce Viktorky p. Žítka, který pozdravil chlapce z dětských domovů a přinesl ceny pro nejlepší.
     Turnaj je uspořádáván pod záštitou starosty MO Plzeň 3., pana Radka Neubauera. Zavítal mezi nás i místostarosta Mgr. David Procházka, kterému děkujeme za nádherné poháry, diplomy a medaile, které byly uděleny vítězům nejen v turnaji kopané, ale i v šipkých a ve stolním tenise. Pan starosta zahájil turnaj slavnostním výkopem.
     Turnaj byl rozlosován do dvou dní. V páteční odpoledne a sobotní dopoledne probíhaly zápasy v základních skupinách. Byli jsme svědky pěkných zápasů, bojů o postup do čtvrtfinále a semifinále. Zejména jsme byli zvědaví, jak kvalitní budou týmy, které v minulých letech nepřijely, byly pro nás velkou neznámou  - Žatec, Melč, Jablonec nad Nisou. První zmíněný tým se probojoval do finále, ve kterém se potkal s týmem z pořádajícího domova – Domino A. Možná to bylo i díky novým dresům, které jsme dostali od českého reprezentanta Vladimíra Daridy. Ve strhujícím, rychlém, celou halou sledovaném a hlasitě povzbuzovaném zápase, vyhrálo k naší velké radosti družstvo Domino A Plzeň.
Úspěšně byly zakončené i turnaje v šipkách a ve stolním tenise.
     Slavnostního vyhlášení vítězů je ujal místostarosta MO Plzeň 3 pan Radoslav Škarda. Všem zúčastněním byly předány ceny a od třetího místa poháry. Z krásných plaket se těšil i nejlepší hráč, střelec a brankář. Byl vyhlášen i nejmladší fotbalista. Radost z ocenění měli i soutěžící ze soutěže v šipkách a stolním tenise.
     Celého zakončení se ujali hráči z Dětského domova Žatec, který svým fotbalovým pokřikem strhli i ostatní účastníky. V hale se rozléhaly spokojené hlasy všech, kteří si užili chvíle spokojenosti z účasti či z vítězství.
     Listinu sponzorů s poděkováním a úplnou výsledkovou listinu turnaje  najdete na našich webových stránkách.
 
     Blahopřejeme vítězi, děkujeme všem za účast a podporu, pochvala organizačnímu týmu Dětského domova  Domino Plzeň. Těšíme se na další ročník, který proběhne na jaře 2016.
Žádné komentáře