Dětský domov DOMINO

Kalendář

Z diskuze...

4.RS - Manětínská

IV. rodinná skupina.

     Naše rodinná skupina se nachází v Manětínské ul., v areálu MŠ (Plzeň-Bolevec). V prostorech, které zde obýváme, máme krásný byt, moderně zařízený a část zahrady, kterou využíváme zejména k hraní sportovních her. Na zahradě stojí zahradní domek, který nám slouží jako parkoviště pro naše kola, koloběžky, brusle.
    V bytě samostatně hospodaříme za podpory čtyř tet a strejdy. Sami si vaříme, uklízíme, nakupujeme a celkově se zdokonalujeme v sebeobslužných činnostech, které jsou důležité pro samostatný život.
Vzhledem k tomu, že naše rodinná skupina je umístěna na okraji města, máme tak možnost účastnit se různých aktivit v přírodě. Chodíme na výlety do okolních lesů, jezdíme na kolech, v létě využíváme ke koupání nedaleké rybníky a v zimě zase bruslíme. Během velkých prázdnin jsme měli možnost se zúčastnit různých výletů, akcí, táborů a pobytů (např. v Lipně nad Vltavou, v Železné Rudě).
     Koncem letních prázdnin se některé děti odstěhovaly na jiné skupiny a spousta nových dětí k nám zase přišla. Aktuálně naší rodinnou skupinu obývá 8 dětí: 4 chlapci (ve věku od 8 – 16 let) a 4 dívky (ve věku od 11 do 15 let). Kromě školních povinností se také věnujeme různým zájmovým kroužkům. Chodíme tancovat, zpívat, na keramiku, hrát florbal a fotbal.
     Jsme velice rádi, že tady můžeme být, protože se nám zde žije prostě báječně.

 

1  
2