Dětský domov DOMINO

Kalendář

Z diskuze...

6.RS - Západní

6. Rodinná skupina.

     Zdravíme,
nacházíme se v krásném „bytečku" v Plzni - Bolevci, který je součástí areálu 90. MŠ. Přestěhovali jsme se sem v září 2005 z Doubravky, odkud si naše „smečka" přinesla již desetiletou zkušenost s bydlením mimo centrální budovu dětského domova. Kromě krásně zrekonstruovaných prostor zde máme navíc i zahradu, kterou lze využívat k aktivnímu pohybu, odpočinku, posezení s přáteli nebo i k pěstování květin. V nedalekém okolí se nachází lesy, rybníky nebo turistické stezky, v neposlední řadě také nový sportovní areál v rámci I. ZŠ - ideální pro využití našeho volného času.

     Během léta jsme měli možnost náš domov vylepšit vymalováním, položením nových podlahových krytin, nakoupením nových postelí a nábytku. Nějaké dekorace na oživení interiéru, za což jsme rádi a moc si toho vážíme.
     V naší osmičlenné rodince žijí chlapci i dívky od 13nácti do 19nácti let a stará se o ně pětičlenný tým, jenž je také učí, s ohledem na věk, praktickým dovednostem v domácnosti a potřebné míře samostatnosti. Fungujeme s pěti chlapci (Jirkou, Petrem, Davidem, Nikolasem a Jakubem) a třemi dívkami (Luckou, Sabinou a Anitou), všichni to jednou po odchodu z dětského domova určitě ocení. Z naší rodinné skupiny již odešlo několik dětí, které nás rády navštěvují, naše motto totiž je: „Ať chceš nebo nechceš,

1  
2